Szanowni Państwo!

Zachęceni pozytywnym przyjęciem ubiegłorocznego 1 Forum Serce Pacjenta z przyjemnością zapraszamy do udziału w drugiej edycji tego unikatowego wydarzenia edukacyjnego, które tym razem odbędzie się 19 września 2020 roku w Krakowie.

Forum, ponownie organizowane przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, skierowane jest niezmiennie do indywidualnych pacjentów, u których zdiagnozowano choroby układu krążenia oraz organizacji pacjenckich zrzeszających pacjentów i ich bliskich.

Do organizacji akcji skłoniło nieustanne przeświadczenie środowiska kardiologicznego, że jedynie poprzez podejmowanie aktywnych działań w postaci inicjowania współpracy lekarzy i pacjentów można realnie zwiększać świadomość pacjentów na temat: terapii farmakologicznych i niefarmakologicznych, nieinwazyjnych metod leczenia, modyfikacji dotychczasowego stylu życia i konsekwentnego przestrzegania zaleceń lekarskich.

Wydarzenie będzie miało podwójny charakter, mianowicie: teoretyczny i praktyczny. Przygotowujemy dla Państwa program, na który złożą się dyskusyjne panele edukacyjne, w których będą uczestniczyć eksperci Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego; panele warsztatowe, w trakcie których udzielane będą praktyczne porady i strefy konsultacji, w których uczestnicy spotkania będą mogli wykonać podstawowe badania.

Mamy nadzieję, że program edukacyjny, który przygotowujemy zachęci Państwa do włączenia się do naszej inicjatywy. Będziemy zaszczyceni, jeśli dołączą Państwo do misji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, które widzi w organizacji „Forum Serce Pacjenta” znaczące wydarzenie mające szansę wpłynąć na poprawę zdrowia i życia całego naszego społeczeństwa.

 

prof. dr hab. Ewa Straburzyńska-Migaj

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

Miejsce

Kraków

(miejsce wydarzenie zostanie udostępnione niebawem) 

Zobacz na mapie